درباره من بیشتر بدانید!

 

آیدین جوانی /    متولد 1359

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد حفاظت از بناهای تاریخی در سال 1378 از دانشگاه تهران و نویسنده چند کتاب تخصصی که آخرین کتاب توسط انتشارات دانشگاه تهران به چاپ رسیده است.  در سال 1385 زیربنای اولیه موسسه مهرازی را ایجاد کرده و در سال 1393 پس از چندین سال پیگیری، از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موفق به دریافت مجوز راه‌اندازی “مدرسه هنر و معماری مهرازی” را دریافت کردم. 

موسسه مهرازی در ابتدای کار خود با دپارتمان معماری و مرمت بناهای تاریخی کار خود را شروع کرد و به مرور دپارتمان‌‌های انیمیشن و گرافیک و دپارتمان طراحی لباس را در سال 1396 راه‌اندازی کردیم. همزمان در این سال‌ها با گذراندن دوره‌های MBA دوره‌های تخصصی  “راه‌اندازی کسب و کار شخصی” و همچنین ورکشاپ‌هایی در این زمینه برگزار کردم.

در حال حاضر نیز به دلیل مشغله کاری صرفا مشاوره‌های تخصصی برای راه‌اندازی برند به علاقمندان ارائه می‌شود.

 

مراحل آغاز به کار و رشد

راه‌اندازی”انجمن مهرازی ایران” که زیربنای اولیه امروز موسسه مهرازی است

فارغ‌التحصیل رشته معماری گرایش حفاظت از بناها و بافت‌های تاریخی از داشنگاه تهران؛ هنرهای زیبا

از طریق وزارت ارشاد اقدامات اولیه برای دریافت مجوز صورت گرفت

بالاخره پس از 3 سال پیگیری مستمر مجوز موسسه مهرازی در تاریخ 28 دی 1393 به شماره 35286 ثبت و مجوز نهایی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت شد

در سال 1396 دپارتمان طراحی لباس موسسه مهرازی با رویکرد آموزش‌های تخصصی راه‌اندازی گردید

دوره‌های مدیریت را گذرانده و اقدامات آموزشی و مشاوره‌ای در این زمینه را آغاز کردم. در طی این مدت نیز برای 17 مجموعه (فرد) مشاوره برای راه‌اندازی کسب و کارهای مد و لباس داشته و بیش از 1300 ساعت مشاوره تخصصی برای علاقمندان ارائه شده است.

دوره‌های گارانتی، دوره‌هایی تخصصی صفر تا صد بود که علاقمندان به راه‌اندازی کسب و کار در آن شرکت کرده و همزمان با آموزش تا 1 سال مشاوره رایگان نیز دریافت می‌کردند. این دوره‌ هم اکنون نیز برای علاقمندان در حال برگزاری است و بیش از 176 نفر در این دوره شرکت کرده‌اند. 

از سال 1401 و با افزایش حجم درخواست‌های مشاوره و همچنین به دلیل شرایط اقتصادی و تعدد چالش‌های پیش رو در صنعت مد و لباس سالانه صرفا به 5 فرد/شرکت مشاوره تخصصی در ارتباط با راه‌اندازی و یا توسعه کسب و کار ارائه می‌گردد.